Product was successfully added to your shopping cart.

Glutamín bez príchuti, 420g, 60 porcií

Príchuť: Bez príchute

SKU: 5060763891449

Glutamín Doriana Yatesa je navrhnutý aby pomohol pri doplnení aminokyselín v tele po tréningu, pre lepšie zotavenie. V kombinácii s l-glycínom a selénom, ktoré prispievajú k normálnej funkcii imunitného systému a k ochrane buniek pred oxidačným stresom, je glutamín nevyhnutnou súčasťou vašej výživy po tréningu.

Dostupnosť: Skladom

22,90 €

Detaily

Suplementácia glutamínu sa stala synonymom svalovej hypertrofie, zníženia odbúravania svalov a zvýšenej syntézy svalových bielkovín, ale pomáha aj inak, ako je citlivosť na inzulín, tlmenie kyseliny mliečnej, zvýšená antioxidačná aktivita, zvýšené ukladanie glykogénu, kľúčový mediátor v cykle kyseliny citrónovej (kde sa ATP využíva na energiu) a zlepšená integrita bunkovej steny.

Vplyv glutamínov na náš imunitný systém je hlavne v tom, že je pre naše ideálnym zdrojom energie, pre naše lymfocyty a makrofágy, čo je nevyhnutné pre imunomoduláciu. Doplnenie glutamínu môže byť prospešné pre telo, ak má nedostatok tejto aminokyseliny (vegáni, vegetariáni s nízkym príjmom mliečnych výrobkov), môže sa však vyčerpať aj pri dlhodobých vytrvalostných cvičeniach, čo znamená, že glutamín Dorianaa Yatesaa sa môže stať kľúčovým doplnkom.

Glutamín sa predáva ako izolovaná aminokyselina, ale vo vysokej miere sa nachádza aj v mäse a vajciach. Podobne je glutamín tiež prirodzene obsiahnutý v srvátkovej a kazeínovej bielkovine. Veľa glutamínu je však absorbovaných GI traktom počas procesu trávenia, čo slúži na energiu enterocytov a regeneráciu tkanív. Pre rekreačných a profesionálnych športovcov je preto užitočné doplniť glutamín tak, aby prijímali dostatočné množstvo, aby sa zmysluplné množstvá skutočne dostali do pracujúceho svalu a ďalších vnútorných systémov, ktoré ho vyžadujú (napríklad biele krvinky atď.)

Zloženie

L-glutamín (5 000 mg), L-cystín (1 000 mg), L-glycín (1 000 mg), selén (ako seleničitan sodný) (55 ug, NRV 100%).

Ako a kedy používať

Rozmiešajte 1 vrecúško (približne 7 g) v 200 - 300 ml vody a vypite hneď po tréningu.

Produkt je doplnkom výživy a mal by sa používať spolu s potravinami ako súčasť zdravej a rozmanitej stravy a nie ako náhrada stravy. Odporúčaná konzumácia je 1 porcie denne. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Uchovávajte mimo dosahu malých detí. Pred užitím doplnkov sa vždy poraďte so svojím lekárom alebo lekárnikom. Tento výrobok sa neodporúča deťom, tehotným a dojčiacim ženám. Tehotné alebo dojčiace ženy by sa mali pred užitím doplnkov stravy poradiť s praktickým lekárom.

Typical values per serving (mg)

NRV (%)

L-Glutamine

5000

-

Cystine

1000

-

Glycine

1000

-

Selenium (as Sodium Selenite)

55µg

100

Podobné produkty