Product was successfully added to your shopping cart.
Novinka!

Metabolic Mass Gainer 6Kg, Madľová

Príchuť: Mandľová

SKU: MG-madlova

Silná kombinácia vysoko kvalitného srvátkového proteínu, kreatínu, vitamínov a základných živín. Odporúča sa pre fyzicky aktívnych ľudí a športovcov so silovým tréningom.

Srvátkový proteín je získaný z mlieka. Presnejšie, srvátka je vedľajším produktom pri výrobe mlieka a mliečnych výrobkov. Srvátka je nevyhnutná kvôli vysokému obsahu bielkovín. Bielkoviny sú základnými prvkami všetkých buniek v ľudskom tele. Bielkoviny sú zase vyrobené z aminokyselín. Niektoré aminokyseliny sú produkované bunkami vášho tela, zatiaľ čo iné sú dodávané potravou, ktorú konzumujete. Tie, ktoré musíte získavať z potravín, sa nazývajú esenciálne aminokyseliny.

Dostupnosť: Skladom

69,00 €

Detaily

Silná kombinácia vysoko kvalitného srvátkového proteínu, kreatínu, vitamínov a základných živín. Odporúča sa pre fyzicky aktívnych ľudí a športovcov so silovým tréningom.

Srvátkový proteín je získaný z mlieka. Presnejšie, srvátka je vedľajším produktom pri výrobe mlieka a mliečnych výrobkov. Srvátka je nevyhnutná kvôli vysokému obsahu bielkovín. Bielkoviny sú základnými prvkami všetkých buniek v ľudskom tele. Bielkoviny sú zase vyrobené z aminokyselín. Niektoré aminokyseliny sú produkované bunkami vášho tela, zatiaľ čo iné sú dodávané potravou, ktorú konzumujete. Tie, ktoré musíte získavať z potravín, sa nazývajú esenciálne aminokyseliny.

Najlepšie sú proteíny, ktoré dodávajú všetkých deväť esenciálnych aminokyselín a srvátkový proteín je prirodzene bohatý na aminokyseliny a preto srvátka zvyšuje produkciu nových bielkovín vo vašich svaloch. Vysoko kvalitné proteíny v srvátke majú navyše dobrú mieru biologickej dostupnosti, čo znamená, že sa rýchlo trávia a dobre sa strebávajú v tele najmä po fyzickom cvičení. Doplnenie srvátkovým proteínom zlepšuje regeneráciu a produkciu svalového tkaniva. Vo forme koncentrátu sú zachované všetky vlastnosti.

Štúdie dokázali, že užívanie srvátkových bielkovín viedlo k zlepšeniu svalovej hmoty a sily. Dôležitosť srvátkového proteínu pre fyzicky aktívnych ľudí nemožno prehliadnuť.

Kreatín monohydrát používa a skúma už desaťročia. Je efektívny na krátkodobý aj dlhodobý rast svalov. Kreatín umožňuje svalom produkovať energiu pri zdvíhaní ťažkých predmetov alebo pri vysokej intenzite cvičenia. Kreatín je dôležitý pri koncetrácií na každý jeden sval. Pomáha tiež pri regenerácii a raste svalového tkaniva. Štúdie dokázali, že znižuje odbúravanie bielkovín, čo znamená, že viac bielkovín sa môže použiť na regeneráciu svalového tkaniva po fyzickom cvičení. Kreatín vás prinúti zvýšiť počet opakovaní v každom tréningu, čo je kľúčový faktor pre dlhodobý rast svalov. Kreatín tiež zvyšuje hydratáciu buniek pre väčšie pumpovanie, vďaka čomu môžu byť vaše svaly plnšie.

L-glutamínje je najbežnejšia aminokyselina nachádzajúca sa v krvi. Jednou z hlavných úloh L-glutamínu je znižovanie vysokej hladiny amoniaku. Vďaka čomu sa telo po fyzickom cvičení môže rýchlejšie zotaviť, čím sa zníži únava po tréningu. Štúdie dokázali, že táto aminokyselina pomáha pri raste svalov a zabraňuje ich úbytku (katabolizmu), najmä po intenzívnom tréningu. Hlavne kvôli tomu že bráni aby sa svaly spaľovali na energiu. L-glutamín zabezpečuje, aby telo využívalo zásobu uloženého tuku na energiu.

Komplex BCAA 2:1:1 väčšina aminokyselín je vytváraná prirodzene ľudským telom. Beh, bicyklovanie, plávanie, fyzické cvičenie a silový tréning vyčerpáva rezervu aminokyselín a núti telo vstúpiť do fázy katabolizmu, kedy sa spotrebováva svalové tkanivo na doplnenie zdrojov.

L-leucín je esenciálna aminokyselina, ktorá sa zvyčajne nachádza v určitých potravinách, ako sú vajcia, ryby a kuracie mäso. L-leucín môže zvyšovať produkciu rastového hormónu a zároveň pomáha zvyšovať úroveň fyzickej vytrvalosti.

L-izoleucín je esenciálna aminokyselina, ktorá slúži ako spúšťač syntézy bielkovín. Môže podporiť anabolické procesy v tele a pomôcť pri vývoji špecifických hormónov, ako je testosterón.

L-valín je esenciálna aminokyselina, ktorá slúži ako rezerva energie pre ľudské bunky. Nedostatok L-valínu v strave vedie k rastovému deficitu svalového tkaniva.

L-arginín je dôležitý typ aminokyseliny, pretože hrá rozhodujúcu úlohu pri tvorbe bielkovín. Ľudské telo má schopnosť prirodzene produkovať L-arginín, ale viac L-arginínu zvýši tvorbu a vstrebávanie bielkovín. Vyšší príjem L-arginínu vám pomôže pri vývoji čistej svalovej hmoty. Okrem toho L-arginín znižuje krvný tlak v tele a zlepšuje celkový krvný obeh.

Alfa-ketoglutarát vápenatý je minerálny typ vápnika, ktorý pomáha pri vývoji svalovej hmoty. Môže zabrániť katabolizmu tým, že chráni sval a zároveň zlepšuje prietok krvi v obehovom systéme. Tak isto zlepšuje čas hojenia a zotavenia po cvičení s vysokou intenzitou.

L-lyzín je esenciálna aminokyselina, ktorá hrá dôležitú úlohu pri syntéze bielkovín pre vývoj svalového tkaniva po fyzickom cvičení. L-lyzín pomáha vstrebávaniu bielkovín a pomáha transportu tukov cez bunky, ktoré sa spaľujú na energiu. Okrem iných esenciálnych aminokyselín pomáha L-lyzín pri tvorbe kolagénu, čo je druh proteínu, ktorý pomáha pri vývoji a oprave kĺbov a spojivového tkaniva.

L-citrulín DL-malát (2: 1) je neesenciálna aminokyselina, ktorá je vzázna v bežnej strave, ale hrá kľúčovú úlohu v mnohých biologických procesoch. Pomocou doplnkov sa používa proti svalovej slabosti a únavy a na zlepšenie kognitívnych funkcií.

L-citrulín

L-metionín pôsobí ako antioxidant, chráni telo pred poškodením tkanív a odstraňuje nadbytočnú hladinu amoniaku. L-metionín môže podporovať vývoj a ochranu svalového tkaniva.

Vitamín C je silný antioxidant, ktorý posilňuje imunitný systém. Pomáha tiež efektívnejšie fungovať bielym krvinkám a posilňuje obranný systém pokožky. Vitamín C podporuje prirodzenú produkciu L-karnitínu vo vašom tele a ďalej zvyšuje odbúravanie tukov. Môže tiež znížiť rizikové faktory srdcových chorôb, vrátane „zlého“ LDL cholesterolu a krvných triglyceridov.

Vitamín B6 je nevyhnutný vitamín, ktorý pomáha pri spracovaní cukru, tukov a bielkovín. Pomáha vášmu telu spáliť ešte viac tukov urýchlením odbúravania cukrov a tukov skôr, ako ich telo absorbuje. Vitamín B6 tiež umožní, aby sa bielkoviny vstrebávali oveľa rýchlejšie, a tým napomáha budovaniu čistej svalovej hmoty.

Vitamín E je dôležitý vitamín, ktorý telo používa na správne fungovanie mnohých orgánov. Vitamín E má antioxidačné vlastnosti, ktoré chránia sval po fyzickom cvičení a zároveň zlepšujú celkovú svalovú silu. Ďalšou výhodou, ktorú vitamín E poskytuje, je zvýšenie energie a zlepšenie fyzického cvičenia.

Vitamín B5 alebo kyselina pantoténová je veľmi dôležitý pre každodenný život. Má schopnosť vytvárať nové krvinky a zároveň transformovať jedlo na energiu. Vitamín B5 transformáciou potravy na energiu zabraňuje telu ukladať si ďalšie živiny ako tuk a zlepšovať tak metabolizmus. Vytváraním nových krviniek podporuje tok kyslíka v tele a zvyšuje tak vašu celkovú fyzickú výdrž.

Vitamín D3 je vitamín rozpustný v tukoch, čo z neho robí vysoko efektívny spaľovač tukov z tela. Vitamín D3 podporuje vstrebávanie vápniku a fosforu z potravín, ďalej posilňuje kosti a zároveň zvyšuje silu. Pretože vitamín D3 umožňuje oveľa rýchlejšiu asimiláciu vápnika, predchádza rizikám zlomenín kostí a osteoporózy

Vitamín B1, tiež známy ako tiamín, podporuje tvorbu energie zo sacharidov a tukov, pomáha telu pri vývoji čistej svalovej hmoty a nevytvára tukovú rezervu.

Vitamín B2 pomáha pri vstrebávaní bielkovín a ďalej bráni ich vylučovaniu z tela. Pomáha pri vytváraní a udržiavaní prísunu energie. Táto energia sa vytvára z tukov.

Folát

Horčík je „pomocná molekula“, ktorú využívajú enzýmy. Horčík pomáha pri premene potravy na energiu a zabraňuje tak ukladaniu tuku. Horčík tiež pomáha pri tvorbe bielkovín z iných aminokyselín. Okrem toho pomáha nervovému systému, čo sa prejaví v lepšom prepojení mozgu a svalov.

Zinok sa nachádza v mnohých bunkách tela a má úlohu, ktorá umožňuje imunitnému systému bojovať proti baktériám a vírusom. Zinok zlepšuje trávenie a umožňuje tak z potrevín získať viac energie. Zabraňuje tiež ukladaniu prebytočného tuku v tele. Zinok urýchľuje čas hojenia rán.

Chróm

Meď sa nachádza vo všetkých telesných tkanivách a hrá kľúčovú úlohu pri tvorbe krviniek a udržiavaní zdravých nervových buniek a zároveň zlepšuje imunitný systém.

L-karnitínL-karnitín zvyšuje produkciu energie ľudského tela, vďaka čomu je silný spalovač. L-karnitín v bunkách pomáha transportovať mastné kyseliny do mitochondrií, kde sa spaľujú na energiu. Okrem tejto metabolickej vlastnosti sa preukázalo, že L-karnitín zlepšuje neurologické funkcie mozgu a uľahčuje svalovú koordináciu. Pretože L-karnitín pomáha zvyšovať mitochondriálne funkcie, hrá kľúčovú úlohu v boji tela proti chorobám a pri zdravom starnutí.

L-Tartrate L-Tartrate je účinnejší a rýchlejšie absorbovateľný druh karnitínu. Bojuje proti bolesti svalov a pomáha pri regenerácii tkanív pre a po tréningu. ďalej spaľuje tuky a dodáva energiu.

Kyselina alfa-lipoová je prírodná kyselina, ktorú si každý deň produkuje telo. Ďalej pomáha pri regulácii hladiny cukru v krvi a zlepšuje nervové funkcie.

CLA alebo konjugovaná kyselina linolová sa bežne nachádzajú v omega-6 mastných kyselinách, ktoré sa prirodzene dajú získať z mäsa a mliečnych výrobkov.

Extrakt zo zelených kávových zŕn pochádza z kávových zŕn, ktoré neboli spracované a pražené. Extrakt funguje ako regulátor cukru v krvi. Vďaka tomu sa vylučuje prebytočný cukor z krvi a metabolizmus príma menej cukrov a tukov.

Extrakt z listov zeleného čaju sa získava prirodzene. Pretože obsahuje antioxidanty a živiny, ktoré majú silné účinky na telo, používa sa na zvýšenie bdelosti a zníženie hladiny cholesterolu. Vďaka svojej 55% koncentrácii epigalokatechínu galátu pomáha extrakt z listov zeleného čaju znižovať tvorbu voľných radikálov v tele a chrániť bunky a molekuly pred poškodením. Dokázalo sa že zelený čaj zvyšuje spaľovanie tukov a zvyšuje rýchlosť metabolizmu. Niekoľko štúdií ukázalo, že zelený čaj vedie k zníženiu telesného tuku, najmä v brušnej oblasti (obvod pása a brušný tuk).

Extrakt z ovocia Tribulus Terrestris

Výťažok z koreňa ženšenu Panax zlepší vaše mentálne zameranie a spojí telo a myseľ zvýšením energetických hladín. Vďaka tomu sa budete cítiť menej unavení, najmä po intenzívnom fyzickom cvičení a zároveň budete mať viac energie. Bolo dokázané, že koreňový extrakt z panaxu ženšenu môže znížiť hladinu cukru v krvi.

Kedy používať

Po prvý krát: vypiť 1 dávku po každom tréningu alebo fyzickom cvičení.

Pri pravidelnom cvičení: vypite 1 dávku po každom tréningu a medzi jedlami, tak aby ste dosiahli svoje ciele v oblasti budovania svalovej hmoty.

Hmotnosť – 6000g

Veľkosť dávky – 2 odmerky (150g)

Dávok v balení – 40

Príchute

  • mandľová
  • čokoláda
  • Cookies and cream
  • pistácia
  • jahoda
  • vanilka

Varovanie: Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Nepoužívajte, keď ste alergický na ktorúkoľvek z doplnkových látok. Výživové doplnky by nemali byť náhradou pestrej a vyváženej stravy. Nepoužívajte v tehotenstve a počas dojčenia. Uchovávajte mimo dosahu malých detí.

ObsahNa 100g výrobkuNa 150g dávkuRI%(na dávku)
Energia

1668 kj* 1676 kj** / 393 kcal* 395 kcal**

2502 kj* 2514 kj** / 590 kcal* 591 kcal**30%
Tuk1.9 g* / 2.1 g**2.9 g* / 3.2 g**4%* / 5%**
z toho nasýtené1.1 g* / 1.2** 1.7 g* / 1.8**9%
Sacharidy66 g99 g38%
z toho cukor5 g7.5 g8%
Bielkoviny28 g42 g84%
Soľ0.1 g0.15 g3%